Home / Kontakt

Kontakt

Sverige Lacrosse styrelse väljs in av medlemmarna vid årsmötet varje år.  Klicka på respektive person för mer information och kontaktuppgifter.

Malin Kuusinen

Ordförande
malin.kuusinen@lacrosse.se

Valperiod 16/17

Personal Link ×
Malin Kuusinen

Malin Kuusinen

Ordförande

Johnny Axlsson

Kassör
johnny.axelsson@lacrosse.se

Valperiod - 16/17
Spelat sedan - 2001
Klubblag - Farsta Lacrosse

Personal Link ×
Johnny Axlsson

Johnny Axlsson

Kassör

Mats Brambo

Sekreterare
mats.brambo@lacrosse.se

Valperiod - 16/18

Personal Link ×
Mats Brambo

Mats Brambo

Sekreterare

Joakim Kämpe

PR-ansvarig
joakim.kampe@lacrosse.se

Valperiod 16/18

Personal Link ×
Joakim Kämpe

Joakim Kämpe

PR-ansvarig

Tove Björklund

Utvecklingsansvarig dam
tove.bjorklund@lacrosse.se

Valperiod - 15/17
Spelat sedan - 2011
Klubblag - Farsta Lacrosse

Personal Link ×
Tove Björklund

Tove Björklund

Utvecklingsansvarig dam

John Sagrelius

Utvecklingsansvarig herr
john.sagrelius@lacrosse.se

Valperiod - 16/18
Spelat sedan - 1989
Klubblag - Farsta Lacrosse

Personal Link ×
John Sagrelius

John Sagrelius

Utvecklingsansvarig herr

Sara Persson

Sportansvarig dam
sara.persson@lacrosse.se

Valperiod - 15/17
Spelat sedan - 2013
Klubblag - KAUIF Lacrosse

Personal Link ×
Sara Persson

Sara Persson

Sportansvarig dam

Rebecka Lind

Sportansvarig herr
rebecka.lind@lacrosse.se

Valperiod 16/18

Personal Link ×
Rebecka Lind

Rebecka Lind

Sportansvarig herr

Curt Kinney

Förbundskapten Box-landslaget
curt.kinney@lacrosse.se

Spelat sedan - 1987
Klubblag - Norrköping & Linköping Lacrosse KFUM

×
Curt Kinney

Curt Kinney

Förbundskapten Box-landslaget

Christopher Enckell

General Manager - damlandslaget
christopher.enckell@lacrosse.se
×
Christopher Enckell

Christopher Enckell

General Manager - damlandslaget

Valberedning

Valberedning 2016/2017
valberedning@lacrosse.se

Valberedningen utgörs av:

Milena Schönke (Sundbyberg Lacrosse) - Ordförande
Hedvig von Beetzen (Farsta Lacrosse)
Mikael Kolleryd (CLC)

Valperiod - till och med nästa årsmöte

×
Valberedning

Valberedning

Valberedning 2016/2017

Leave a Reply