Home / Kontakt

Kontakt

Kontakt med Lacrosseförbundet
info@lacrosse.se

Intresserad att starta ett lag eller spela Lacrosse?
Kontakta våra distrikts kontakter i din region så får du veta mer.
LD Skåne: Thomas Robson, 073-9733869. lundlacrosse@gmail.com
LD Göteborg: Robin Johansson, 076-893 53 37, robinjohansson89@gmail.com
LD Karlstad/Norrköping/Lidköping, 070-2984612, kolleryd88@gmail.com
LD Stockholm: Mikaela Crafoord, 070-1308690, mikaela.crafoord@gmail.com
LD Södra Norrland: Stefan Lindgren, 073-311 87 25, lindgren73_1@hotmail.com
LD Norra Norrland: André Selander, 073-809 85 60, andre-selander@hotmail.se

Domarfrågor
info@lacrosse.se

Artiklar & journalistik
Förbundsredaktör:
Mikael ”Texas” Magnusson, 073-707 35 00 texas@lacrosse.se

Styrelse
Ordförande: Dan Henriksson, 070-545 72 22, ordforande@lacrosse.se
Ekonomi: Eva Johansson, ekonomi@lacrosse.se
Sekreterare: Malin Kuusinen, malin.kuusinen@lacrosse.se
Webb & kommunikations ansvarig: Emelie Joelsson, webbmaster@lacrosse.se

Landslagsansvarig: Angelika Karlsson, dam@lacrosse.se
Utvecklingsansvarig senior: Natalie Aranda, utveckling@lacrosse.se
Utvecklingsansvarig ungdom: Teckla Jackson, junior@lacrosse.se
Föreningskommunikation, 0708-813858, Lena Stålby, lena.stalby@lacrosse.se

Landslagskontakter
Field Dam
GM – Marcus Lind, headcoachwomen@lacrosse.se
HC – Marcus Lind, headcoachwomen@lacrosse.se
AC – Victor Lundberg, coachwomen@lacrosse.se
AC – Milena Schönke, managerwoman@lacrosse.se
Field Herr
Ny förbundskapten kommer att utses under Januari 2019
Vid intresse kontakta SLF på info@lacrosse.se
Box Landslaget
Förbundskapten: Curt Kinney,  boxmanager@lacrosse.se
Valberedning:
Ordförande: Rebecka Lind
Ledamot: John Sagrelius
Ledamot: Mikael M-b Kolleryd
Kontakt: valberedningen@lacrosse.se

Svenska Lacrosseförbundet
Sverige Lacrosse
Org nr 802411-3543
c/o Eva Johansson
Södervägen 2A
18369 Täby

Swedbank
Bankgiro 480-9448
IBAN SE5180000832799640956778
BIC SWEDSESS
Swish 1230232256
Svenska Lacrosseförbundet är momsbefriade