Home / Klubbar

Klubbar

Lund Lacrosse Lund Dam- och herrlag Facebook-sida
Ordförande Sara Björk lundlacrosse@gmail.com
Vice Ordförande/Kassör Christoffer Knutsson lundlacrosse@gmail.com
Göteborg Lacrosse Göteborg Dam- och herrlag Facebook-sida
Ordförande Mattias Eklund mattias@goteborglacrosse.se
Kassör Niclas Björkman niclas@goteborglacrosse.se
Linköping & Norrköping Lacrosse KFUM Linköping/Norrköping Dam- och herrlag Facebook-sida
Ordförande Marcus Lind info@linkopinglacrosse.se
Kassör Jonas Olofsson info@linkopinglacrosse.se
Farsta Lacrosse Stockholm Dam- och herrlag Facebook-sida
Ordförande Martin Davidsson lacrossemartin@yahoo.com
Kassör herrar Patrik Nordensky patrik.nordensky@ericsson.com
Kassör damer Natalie Aranda natalie@aranda.se
Ansvar damer Teckla Jackson teckla_lax@hotmail.com
Ansvar herrar Johnny Axelsson johnny_axelsson@hotmail.com
Nordia Lacrosse Stockholm Herr- och ungdomslag Facebook-sida
Ordförande Hans-Roland Björck rolle_b@telia.com
Stockholm Lacrosse Stockholm
Ordförande Gustav Rehnby info@stockholmlacrosse.se
Kassör Peter Hodkin pjhodkin@yahoo.co.uk
Sundbyberg Lacrosse Sundbyberg, Stockholm Dam- och herrlag Facebook-sida
Ordörande Tobias Seitamaa tobias.seitamaa@gmail.com
Kassör Nicky Thilmann nickythilmann@gmx.de
CLC Vikings Karlstad Dam- och herrlag Facebook-sida
Ordförande Jani Lokka kauiflax@gmail.com
Kassör/Huvudcoach Emil Holm kauiflax@gmail.com
Uppsala Lions Lacrosse Uppsala
Ordförande Kai Waløen uppsalalionslacrosse@gmail.com
Piteå Patriots Lacrosse Piteå Dam- och herrlag Facebook-sida
Info-mail info@pitea.pl
Ordförande Dennis Seldén pitepatriotslacrosse@gmail.com
Kassör Patrik Vesterberg ekonomi@pitea.pl
StiL Lacrosse Luleå Dam- och herrlag Facebook-sida
Ordförande Jonatan Skotte lacrosse@mittlivsstil.se 
Kassör Axel Andrup lacrosse@mittlivsstil.se 
Herransvarig Felix Kuiper lacrosse@mittlivsstil.se 
Damansvarig Olivia Nilsson lacrosse@mittlivsstil.se 
Materialansvarig Diyar Ghazi lacrosse@mittlivsstil.se
PR-ansvarig Jeremy Broström lacrosse@mittlivsstil.se 

Har ni som klubb information som behöver uppdateras? Vänligen maila webmaster@lacrosse.se. Senast uppdaterad 12 maj 2016.

Leave a Reply